TFA CZECHToughest Firefighter Alive | Česká republika

Železný hasič Brandov přivítal v roce 2016 celkem třicet účastníků, včetně jedné ženy

vytvořeno: 23.5.2016, před 8 roky

Rovných třicet hasičů z celé České republiky se v sobotu 21. května 2016 postavilo na start letošního ročníku tradiční hasičské silové soutěže TFA Železný hasič Brandov, a to v areálu penzionu Na Čáře v Brandově na Mostecku. Do víceboje jednotlivců se tak i letos zapojili dobrovolní i profesionální hasiči, na které čekalo osm soutěžních disciplín.

Soutěž v hasičském víceboji „TFA" se opět uskutečnila podle „Směrnice hasičských sportovních soutěží." V loňském roce se na start postavilo 28 závodníků včetně tří žen z řad dobrovolných i profesionálních hasičů v kategorii MUŽI, MASTER a ŽENY. Letos byla účast o dva soutěžící silnější ale startovala pouze jedna žena, a to Kristýna Kantorová z SDH Kryry.

„Hasiči v plné polní museli i tentokrát absolvovat například šedesát úderů palicí v takzvaném hammer boxu, smotávání hadic, převrácení devadesáti kilogramové pneumatiky od traktoru nebo skok přes bariéru a další nesnadné disciplíny,“ 

říká pořadatel soutěže Lukáš Mooz z SDH Brandov s tím, že z letošních finalistů, prvních pět bude vysláno reprezentovat na MČR v T.F.A., které se bude konat ve Štramberku v Moravskoslezském kraji v říjnu letošního roku.

TFA – ŽELEZNÝ HASIČ – MASTER

  1. místo: Roman Kohout – SDH Plánice
  2. místo: Robin Bureš – PS Louny
  3. místo: Lukáš Plánička – SDH Plánice

TFA – ŽELEZNÝ HASIČ – MUŽI

  1. místo: Aleš Kohler – SDH Brandov
  2. místo: Jan Řezníček – SDH Obora
  3. místo Tomáš Kohout – SDH Litvínov

TFA – ŽELEZNÝ HASIČ – ŽENY

1. místo: Kristýna Kantorová – SDH Kryry

JV PRESS / Jan Vraný – www.e-mostecko.cz