TFA CZECHToughest Firefighter Alive | Česká republika

Na mistrovství Evropy v TFA Češi kralovali ve třech kategoriích

vytvořeno: 13.6.2018, před 6 roky

Zlatou medaili vybojoval Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje v kategorii do 30 let. První místo do 35 let získal i Petr Moleš z HZS Jihomoravského kraje. V úspěšné sezóně pokračuje taky Martin Plšek z HZS Olomouckého kraje, který vítězstvím v kategorii do 40 let navázal na nedávné závody v Indii.

V areálu nemocnice v německém Mönchengladbachu letos soutěžilo 10 českých závodníků. Všichni se umístili v TOP 20 bez rozdílu věku. Přestože reprezentace HZS ČR v disciplínách TFA kraluje celé Evropě, pohár absolutního mistra si z letošního 13. ročníku mistrovství Evropy odvezl Marcin Zdieblo z Polska.

Závod se skládal ze čtyř úseků (hadice, figurína, tahání závaží a žebříky, schody), na které jsme zvyklí z Českého poháru v TFA. Soutěž byla rozdělena do dvou dnů - 8. a 9. června. Jako první se na trať dostal Tomáš Višnar z HZS Královehradeckého kraje, který prokázal týmového ducha a přihlásil se o startovní místo. Na trati se ale musel vypořádat s deštěm, to ho bohužel stálo i lepší umístění. V kategorii do 40 let obsadil 4. místo.

Sobota závodníkům přála o něco víc, a to nejen v podmínkách, ale i ve výsledcích. Zlato pro Michala Brousila, kterému chybělo jen 6 vteřin do absolutního vítězství. Stříbro ve stejné kategorii (do 30 let) vybojoval Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje.

V kategorii do 35 let vyhrál Petr Moleš, který se v celkovém pořadí umístil na 5. příčce. Na stupních vítězů ho ve stejné kategorii doplnil jeho kolega z kraje Vít Malenovský, který získal stříbro.

V kategorii do 40 let zvítězil o jedinou vteřinu Martin Plšek z HZS z Olomouckého kraje nad Romanem Viejem z Moravskoslezského kraje.

V kategorii do 45 let hned za polským závodníkem obsadil po bezchybném výkonu druhou příčku Michal Přecechtěl z HZS Olomouckého kraje. Bronzovou medaili si z této kategorie pověsil na krk Stanislav Kalvoda z HZS Jihomoravského kraje. Právě Michal Přecechtěl se ukázal jako muž velkých závodů. V celkovém pořadí se totiž dělil o třetí místo společně s Němcem Joachimem Posanzem.

Po závodě jednotlivců kluci porovnali síly ještě ve štafetě. A to ve složení Přecechtěl (schody), Haderka (hadice), Moleš (figurína) a Brousil (tahání závaží a žebříky). Po odběhnutí všech štafet byla Česká republika na stříbrné pozici - 2 vteřiny za vítězným Polskem, bronzovou medaili si odvezli Estónci.

Souhrn výsledků v absolutním pořadí v závorce pořadí ve věkové kategorii:

Michal Brousil 2.(1. do 30 let)
Michal Přecechtěl 3.(2. do 45 let)
Petr Moleš5.(1. do 35 let)
Pavel Kouřík6.(2. do 30 let)
Martin Plšek 7.(1. do 40 let)
Roman Viej8.(2. do 40 let)
Vít Malenovský9.(2. do 35 let)
Jan Haderka12.(5. do 30 let)
Tomáš Višnar 15.(4. do 40 let)
Stanislav Kalvoda 18.(3. do 45 let)