TFA CZECHToughest Firefighter Alive | Česká republika

Šumavská liga v TFA je opět tady! Její součástí bude v roce 2016 šest závodů

vytvořeno: 30.3.2016, před 8 roky

Toughest Firefighter Alive, neboli „nejtvrdší hasič přežije“. Hasiče profesionály i dobrovolníky tohle motto láká, jak by ne. Každý z nich si rád změří své síly s kolegy a pokusí se překonat sám sebe. I proto jsou soutěže v disciplínách TFA rok od roku populárnější a v posledních letech se s nimi doslova roztrhl pytel.

Ta naše Šumavská liga v hasičském vytrvalostním a silovém víceboji se letos dočká 3. ročníku, jelikož ten z roku 2013 bereme jako nultý.

V čem bude jiný a nový? Rozhodně se můžeme těšit na nové soutěžící, každý rok se objeví nějaký ten nový odvážlivec, přičemž rozhodně nepřijdeme o výkony oblíbených siláků. Novinkou je, že nás závodů čeká celkem šest.

K původním pořadatelům z Plánice, Domažlic, Dílů, Spůle a Strážova letos přibyla Česká Kubice. Soutěž se zde uskuteční hned dva týdny po výstupu na domažlickou věž. Právě v Domažlicích to celé vypukne 9. dubna 2016. Další termíny jsou uvedeny na plakátu.

Jednotliví závodníci si budou své síly měřit opět ve více i méně oblíbených disciplínách, jako jsou hammer box, bariéra, převracení pneumatiky či motání hadic. Určitě se v závodech objeví i nějaké novinky. Vše záleží na pořadatelích z jednotlivých míst konání, v tuto chvíli se vše již formuje a finální podoby překážkových tratí se závodníci včas dozvědí.

Pravidla ligy se od loňských ročníků nijak zvlášť neliší. Zájemci si je mohou prostudovat na stránkách sumavska-liga.webnode.cz. K nalezení zde jsou i kontakty na pořadatele, na které je v případě dotazů možno se obrátit.

První kolo v Domažlicích se již blíží, je tedy ten pravý čas začít s tréninkem a přihlásit se jako závodník do Šumavské ligy 2016. Těšit se opět můžete na věcné ceny od sponzorů, kteří mají ligu pod záštitou.

A nejen na ně, samozřejmě nás všechny čeká několik velmi zajímavých, napínavých a divácky atraktivních závodů, které prověřují síly jednotlivců a zároveň rozvíjejí týmového ducha a sounáležitost. Ta se ukazuje zejména ve chvílích, kdy je někdo ze závodníků na pokraji sil, ale důvěra ostatních ho přeci jen vyburcuje k neuvěřitelnému výkonu. Tu atmosféru by měl každý zažít.

V soutěžích bojuje každý proti každému. Hasičská práce ale tyto osoby v okamžicích zásahů stmeluje v jeden jediný celek, v jednoho jediného odhodlaného muže s jasným cílem proti krutému soupeři, ať už se jedná o oheň, vodu, vítr nebo jiný živel.

Srdečně Vás všechny zveme na jednotlivé soutěže Šumavské ligy. Přijďte si zabojovat, přijďte se pobavit, přijďte si změřit své síly s kolegy z jiných sborů, přijďte poznat nové přátele a užít si trochu adrenalinu. Těšíme se na každého z Vás!