TFA CZECHToughest Firefighter Alive | Česká republika

IRON FIREMAN 2016

datum akce 17.9.2016, před 8 roky | vytvořeno: 18.6.2016, před 8 roky

Letošní ročník prestižní soutěže IRON FIREMAN proběhne 17. září 2016 na nejdelších schodech od pražské ulice Vlašská po Petřínskou rozhlednu. Do závodu se můžete přihlásit na webuwww.ironfireman.cz.

Akce se koná pod záštitou ředitele pražských hasičů brig. gen. Ing. Romana Hlinovského a ve spolupráci s městskou částí Praha 1. I letos očekáváme účast těch nejlepších borců z řad profesionálních a dobrovolných hasičů. Bude o co soutěžit. Mezi hlavní ceny patří jako každoročně i kompletní oblek od společnosti VOCHOC v závodní úpravě pro TFA.

Letošní ročník je unikátní. Poprvé se nebude soutěžit v Praze na Pankráci, ale v sadech pod Petřínskou rozhlednou. Závodníci tak budou na očích široké veřejnosti i při náročném výstupu do schodů, které jsou nejdelším schodištěm v Praze. Mají 306 schodů a vedou z Vlašské ulice pod Pražským Hradem až k patě Petřínské rozhledny.

Specialitou letošního klání je „otočený“ závod. Nejprve hasiči musí překonat nejdelší schody v Praze kdy při výběhu přenesou B hadici na určenou vzdálenost a v půlce výběhu je čeká překulení pneumatiky.

Po výběhu balí dvě B hadice do boxu, překonají 2 metrovou bariéru a přenesou 80kg figurínu na vzdálenost cca 50 metrů. Závodníci si tak musí dobře rozvrhnout síly. Navíc všechny disciplíny absolvují v plné výstroji včetně neaktivního dýchacího přístroje.

Startovné je jako vždy 500 Kč. Obsahuje nárok na účast v závodě, jídlo a pití. Bonusem startovného je jako vždy unikátní triko IRON FIREMAN v omezené edici pro rok 2016. A abychom závodníky navnadili, všem co se umístí v TOP10 startovné vrátíme.

Během závodu bude pro veřejnost připraven doprovodný program, kde uvidí mimo jiné i ukázku hasičské techniky. A když už budete s rodinou na Petříně, nesmíte vynechat petřínskou rozhlednu nebo zrcadlové bludiště.

IRON FIREMAN 2016 opět potvrdí to, o co se snaží celou dobu své dlouholeté existence. Odlišit se od běžných závodů TFA, ukázat veřejnosti show a nabídnout závodníkům unikátní a velmi náročný závod. Žádné nástupy, žádné uniformy, jen hasič v plné výstroji, trať a diváci.