TFA CZECHToughest Firefighter Alive | Česká republika

Jedenáctý ročník soutěže Ohnivá rozhledna už zná vítěze, v roce 2018 na Andrlově Chlumu závodilo 39 hasičů

vytvořeno: 1.5.2018, před 6 roky

Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje územní odbor Ústí nad Orlicí pořádal pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického již jedenáctý ročník soutěže v náročných disciplínách TFA.

Na Ohnivou rozhlednu na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí se v sobotu 28. dubna 2018 sjelo 39 nejtvrdších hasičů z celé České republiky. Letos se soutěže opět neúčastnil několikanásobný Mistr světa, Evropy a Mistr České republiky Lukáš Novák.

Počasí závodníkům přálo. Soutěž byla dle platných pravidel pro soutěže v TFA. Pro členy SDH byla krajskou nominační soutěží. Trať byla vždy postavena pro jednoho soutěžícího.

Po startu soutěžící museli provést následující disciplíny v tomto pořadí: na startovní čáře soutěžící uchopil obě hadicová vedení za proudnice a poté celé vedení rozvinul na 55 m, kde proudnice odložil na metu, smotal dvě hadice B, položil rovnoběžně vedle sebe, každou zvlášť do kotouče půlspojkou dovnitř a uložil je do boxu tak, aby z něj žádnou částí nepřečnívaly přes půdorys

Dále doběhl k hammer boxu, uchopil obouruční palici a provedl 80 úderů do jeho konstrukce (střídavě nahoru a dolů), poté palici odložil na určené místo, běžel k figuríně, uchopil ji a přemístil koridorem do stanovené vzdálenosti (30 m) a kolem kuželu zpět a položil ji na stanovené místo.

Pak doběhl k 2m bariéře, překonal ji a pokračoval výstupem po schodech na plošinu rozhledny (183 schodů, cca 12. NP) kde se nacházel cíl.

První místo obsadil v kategorii do 30 let Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje. První místo v kategorii nad 35 let získal závodník z HZS Pardubického kraje Jiří Mikulecký. V kategorii SDH získal první místo Zdeněk Král z SDH Trpín.